تکنولوژی T
بازرگانی سام پور مهر تامین کننده تجهیزات کافی شاپ و رستوران، تامین کننده انواع آسیاب های قهوه ، انواع اسپرسوساز و قهوه ساز های دستی و اتوماتیک
اسپرسوساز ، آسیاب قهوه ، بویلر و چای ساز ، بازرگانی سام پور مهر ، دستگاه های تمام اتوماتیک قهوه ترک ساز ، قهوه ترک ،
18301
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-18301,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

تکنولوژی T

تکنولوژی T

تکنولوژی T: فناوری انقلابی اسپرسوساز آسکاسو

تمام آن‌چه در یک اسپرسوساز باید اتفاق بیافتد، آن است که آب به درجه حرارت مشخصی برسد و با فشار معینی از روی سابه‌ی فشرده‌شده‌ی قهوه درون سبد پورتافیلتر عبور کند. اما در همین عملکرد ساده، هزار نکته‌ی باریک‌تر از مو نهفته است. آب موردنیاز برای عصاره‌گیری چطور باید گرم شود؟ فشار لازم اسپرسوساز از چه طریقی باید تامین شود؟ نحوه‌ی توزیع هیدرولیکی آب بین بخش‌های مختلف دستگاه چگونه باید انجام شود؟ و مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، چطور باید مطمئن شویم که فشار و دمای لازم برای عصاره‌گیری ده‌ها شات اسپرسو در طول یک روز کاری شلوغْ بدون تغییر باقی می‌ماند؟ امروزه طراحان اسپرسوسازهای حرفه‌ای، با به‌کارگیری آخرین فناوری‌ها می‌کوشند تا در طراحی‌های‌شان پاسخ هر یک از این سوالات را به نحوی دهند تا برگ برنده‌ای روی دست تکنولوژی‌های پیشین رو کنند. یکی از آخرین فناوری‌هایی که کمپانی معظم آسکاسو به دنیای اسپرسوسازهای حرفه‌ای معرفی کرده، تکنولوژی T نام دارد که با هدف حفظ ثبات دمای عصاره‌گیری طراحی شده است؛ و این یعنی تمام آن‌چه یک باریستای حرفه‌ای در کافه‌ای پررفت‌وآمد از یک ماشین اسپرسوساز امروزی انتظار دارد.

BARISTAT-PLUS-INOX-3G

تکنولوژی T آسکاسو چطور کار می‌کند؟

در تکنولوژی T، آب از طریق یک پمپ روتاری با فشاری مشخص به دستگاه وارد می‌شود. آب سپس از طریق یک لوله‌ی Uشکل که درون بویلر آب/بخار قرار دارد، به دمای مشخص می‌رسد بدون آن‌که با آب درون بویلر در تماس قرار بگیرد. بدین ترتیب برای گرم کردن آبی که وارد گروپ‌ها می‌شود، انرژی هدر نمی‌رود. تا این‌جا آب هنوز به دمایی که ما برای عصاره‌گیری نیاز داریم نرسیده، بلکه به دمای مورد نظر نزدیک شده است. پس از این مرحله، آب ِ عصاره‌‌گیری وارد گروپ‌های ترمودینامیک شده و با دقت نیم درجه سانتی‌گراد، به دمای تعریف‌شده برای عصاره‌گیری می‌رسد. این در حالی‌ست که در مکانیزم مبدل حرارتی، آب درون بویلر باید مدام گرم باشد تا بتواند آب درون مبدل حرارتی را که برای عصاره‌گیری استفاده می‌شود، به دمای مورد نظر ما برساند و این طبیعا انرژی بسیار زیادی هدر می‌دهد.

Ascaso-T-tech-iCoff.ee-gif

سیستم چندگروپه آسکاسو و امکان تنظیم دمای مستقل گروپ‌ها

در سیستم چندگروپه آسکاسو، گروپ‌های عصاره‌گیری و بویلر بخار به طور کاملا مستقل از هم عمل می‌کنند. بدین معنا که گروپ‌ها و بویلر هر کدام سیستم حرارت‌دهی مستقل خود را دارند و می‌توانند به طور مجزا، روی دمای مورد نظر تنظیم شوند؛ در حالی‌که در دستگاه‌های سینگل بویلر و دوال بویلر چنین قابلیتی وجود ندارد. بنابراین تکنولوژی T به واسطه‌ی بهره‌گیری از این سیستم، به باریستاها امکان می‌دهد تا دمای هر گروپ را به‌طور مستقل تنظیم کنند و این یعنی صرفه‌جویی در مصرف برق. در کافه‌هایی که شانه به شانه‌ی موج قهوه تخصصی حرکت می‌کنند و در هر لحظه ممکن است چندین «لاین» قهوه تک‌خاستگاه و قهوه‌های ترکیبی با نسبت‌های مختلف عربیکا و ربوستا سرو کنند، طبیعی‌ست که برای عصاره‌گیری هر کدام از این قهوه‌ها، به پروفایل متفاوتی نیاز است.

همچنین سیستم چندگروپه دارای قابلیت استندبای برای تمامی گروپ‌هاست؛ بدین ترتیب برق تنها در آن قسمت‌هایی از دستگاه مصرف می‌شود که در همان لحظه بدان‌ها نیاز است و این یعنی باز صرفه‌جویی در مصرف انرژی. از طرف دیگر، استقلال گروپ‌ها از یکدیگر باعث می‌شود اگر یکی از گروپ‌ها به هر دلیلی به مشکلی بر بخورد، گروپ دیگر بدون مشکل بتواند به عملکرد خود ادامه دهد.

ویژگی دیگری که تکنولوژی T را از دیگر فناوری‌های ساخت ماشین‌های اسپرسو متمایز می‌کند، امکان خاموش و روشن کردن مستقل هرکدام از گروپ‌هاست. برای مواقعی که کافه چندان شلوغ نیست و باریستاها نیازی به استفاده از همه‌ی گروپ‌ها ندارند، بدیهی‌ست که یکی از گروپ‌ها را می‌توان خاموش کرد بدون آن‌که در عملکرد کلی دستگاه خللی وارد شود.

اما آن‌چه به عنوان ویژگی کلیدی تکنولوژی T محسوب می‌شود، «ثبات دمایی» است. آسکاسو مدعی است که اختلاف دمای شات‌های مختلفی که از مدل‌های مجهز به تکنولوژی T عصاره‌گیری می‌شود، از نیم درجه‌ی سانتی‌گراد تجاوز نمی‌کند. بنابراین باریستایی که پروفایل عصاره‌گیری‌ اسپرسویش را با دقت فراوان طراحی کرده، می‌تواند بدون نگرانی از تغییرات دمایی آب در طول روز، به لطف ثبات دمایی این تکنولوژی، قهوه‌ای درست برای مشتری سرو کند.

آسکاسو در کمتر از یک دقیقه آماده‌ی تیک‌آف است

از دیگر ویژگی‌های رقابتی ماشین‌های اسپرسوساز آسکاسو که به تکنولوژی T مجهز هستند، می‌توان به بهینگی مصرف برق اشاره کرد. آسکاسو به محض روشن شدن دستگاه، در کمتر از یک دقیقه بعد آماده‌ی عصاره‌گیری است. این عدد را مقایسه کنید با مکانیزم‌هایی مانند «مبدل حرارتی» که دست‌کم بیست دقیقه طول می‌کشد تا اسپرسوساز – به اصطلاح – بالا بیاید و آماده‌ی عصاره‌گیری شود.

آسکاسو مدل باریستا T مجهز به تکنولوژی T

تمام آن‌چه درباره تکنولوژی T گفتیم، در یکی از آخرین طراحی‌های کمپانی معظم آسکاسو به نام «باریستا تی» تعبیه شده است. اسپرسوساز مجهز به PID و با مصرف پایین انرژی که در کمتر از یک دقیقه آماده‌ی عصاره‌گیری می‌شود و با بهره‌گیری از قابلیت «آب تازه» (Fresh Water)، ده‌ها شات اسپرسو را عصاره‌گیری می‌کند بدون آن‌که ذره‌ای افت دمایی داشته باشد.

barista-t

برگرفته از سایت آیکافی× پشتیبانی سام پور مهر ، بفرمایید